Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Направил маички за светска титула на Англија да заработи, сега брои загуби

Направил маички за светска титула на Англија да заработи, сега брои загуби


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Англичаните имаат одлични фудбалери во своите редови, па така пред секое големо натпреварување навивачите имаат и највисоки очекувања.

Така беше и од ова Светско првенство. Им одеше на Англичаните добро додека не налетаа на Франција која лесно се справи и ги победи со 2:1. По елиминацијата на Англија се појави информација во која главен актер е Карл Бакстер.

Имено, овој човек набавил 18.000 маички со натпис „Англија е светски шампион, фудбалот се враќа дома“. Бидејќи бил убеден во успех на „Гордиот Албион“ сакал да заработи. Идејата му била продавајќи една маичка по цена од 29.99 фунти да оствари приход од 560.000 фунти.

Сепак, неговите очекувања не се исполнија, па место добивки, брои загуби. Сега се обидува да ги продаде маичките по цена од 9.99 фунти, но купци тешко наоаѓа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …