Дома Трансфер зона Наполи најде замена за Елмас

Наполи најде замена за Елмас


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Наполи започнал преговори со плејмејкерот на Удинезе, Лазар Самарџиќ, пренесуваат италијанските медиуми.

21-годишниот офанзивен играч за врска е роден во Германија, но има српски корени и избра да игра за српската репрезентација.

Тој игра одлично во Серија А, па го привлече вниманието на многу клубови, меѓу кои Барселона и Милан.

Наполи наводно сака да ја победи конкуренцијата и да го доведе во своите редови, бидејќи се појавија информации дека Елмас сака да ја промени средината.

Самарџиќ е многу сличен фудбалер на македонскиот репрезентативец и во Наполи веруваат дека ќе биде идеална замена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Сити може да остане без Бернардо Силва

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Бе…