Дома Видео Напнато во Њујорк: Нападнат „кралот“ Џејмс (видео)

Напнато во Њујорк: Нападнат „кралот“ Џејмс (видео)

0

Леброн Џејмс со неодамнешните коментари за Њујорк Никс го навлече на себе гневот на поедини играчи, а тоа можеше да се види и во дуелот во „Медисон Сквер“.

Леброн го коментираше изборот на Никси на драфотот и очигледно го навреди младиот Френк Нтиликина.

Па синоќа на натпреварот во Њујорк двајцата имаа блиска „средба“, а го гужвата веднаш се замеша и Енес Кантер.

Погледнете како изгледаше кога двајцата кошаркари на Никс го нападнаа „кралот“.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…