Дома Видео Навивач на Евертон влезе на терен да се пресмета со Бенитез 🎥

Навивач на Евертон влезе на терен да се пресмета со Бенитез 🎥

Норвич го победи Евертон со 2:1 во рамките од 22. коло во англиската Премиер лига, а една ситуација го обележа овој натпревар.

Навивач на Евертон се обиде да влезе на теренот и да се пресмета со Бенитез. Англиските медиуми објавија дека навивачот бил лут затоа што Шпанецот не ја води екипата како што се очекуваше.

Редарите брзо реагираа и не дозволија поголем инцидент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…