Дома Видео Навивач влезе на терен и ја славеше победата со Халанд 🎥

Навивач влезе на терен и ја славеше победата со Халанд 🎥

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд повторно беше херој на Борусија Дортмунд.

Одличниот напаѓач постигна два гола во победата над Мајнц (3:1) и со девет гола изби на чело на листата на стрелци, пред Роберт Левандовски кој има два гола помалку.

Еден навивач во вчерашниот натпревар успеа да влезе на теренот и да биде блиску до својот идол. Навивачот на крајот го доби дресот на Халанд, а имаше и прилика заедно да ја прослави победата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Салах: Чест е што клуб како Барселона се интересира за мене

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах се уште не може да постигне договор со својот клуб за …