Дома Фудбал Италија Навивачите задоволни, важен потпис на „Сан Сиро“

Навивачите задоволни, важен потпис на „Сан Сиро“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Милан и Исмаил Бенасер постигнаа договор за продолжување  на соработката до 2027 година, пренесува „Газета дело Спорт“.

Бенасер е еден од најважните играчи на Милан, но неговата иднина беше неизвесна бидејќи двете страни долго преговараа за нов договор.

Алжирецот имаше понуди од Премиер лигата, но реши да остане верен на Милан и ќе стави потпис на нов договор.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека плејмејкерот ќе стави потпис на договор до 2027 година и ќе заработува 4 милиони евра по сезона.

Во договорот ќе остане откупната клаузула од 50 милиони евра, но таа ќе биде валидна од следното лето 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…