Дома Македонски спорт Муслиу рамо до рамо со Скриниар – најдобрите стопери во квалификациите!

Муслиу рамо до рамо со Скриниар – најдобрите стопери во квалификациите!

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера испиша историја откако на домашен терен го победи Исланд со 3:1 и се пласираше во баражот за Светското првенство кое наредната година ќе се игра во Катар.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Овој пласман на Македонија е најдобар во историјата на едни квалификациите. Стоперот на нашата репрезентација Висар Муслиу одигра одлични квалификациии и заедно со Словакот Милан Скриниар е на делба на првото место со најмногу освоени топки во европските квалификации за Светското првенство. (65).

Зад Скриниар следат Кристенсен од Данска, Шзлаи од Унгарија, Мелинг (Норвешка) и Брозовиќ (Хрватска).

Ќе потсетиме, првите бараж натпревари се играат на 24/25 март.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…