Дома Македонски спорт Муслиу во тимот на колото на во германската Бундеслига 2

Муслиу во тимот на колото на во германската Бундеслига 2


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Висар Муслиу одличната форма од македонската репрезентација ја пренесе и на клупско ниво во неговиот клуб, Инглоштад.

Муслиу за викендот постигна гол, но покрај тоа и без грешка си ги одработуваше одбранбените задачи. Претходно два одлични натпревари Муслиу одигра за Македонија и тоа против Португалија и Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…