Дома Топ вести Мурињо спреми 175 милиони за пријателот на Погба!

Мурињо спреми 175 милиони за пријателот на Погба!

0

Манчестер Јунајтед е сериозно заинетерсиран за младата ѕвезда на Јувентус, Пауло Дибала, а англиските медиуми пренесуваат дека Мурињо веќе работи на трансферот.

Аргентинецот блеска во дресот на „старата дама“ и за него интерес покажуваат бројни европски гиганти меѓу кои Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Јунајтед.

Неодамна Дибала призна дека не може да вети дека долго време ќе остане во Јувентус, а таа негова изјава само ги засили шпекулациите.

„Не можам да ветам дека ќе останам во Јувентус засекогаш. Не зависи се од мене, но не сакам да кажам ни дека ова е мојата последна сезона овде. Ќе видиме што ќе донесе иднината“, изјави Дибала.


Следете го Sportski.mk и на


Англиските медиуми тврдат дека Мурињо има адут со кој може да ја победи конкуренцијата, а тоа е Пол Погба кој е добар пријател со Аргентинецот. Наводно Погба веќе подолго време го убедува Дибала да му се придружи на „Олд Трафорд“.

Притоа, Мурињо веќе спремил понуда од 175 милиони евра за 24-годишниот напаѓач и следното лето ќе направи се за да го доведе во својот тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шпанците најавуваат сензација: Реал Мадрид тргнува по – Златан Ибрахимовиќ!?

Oсум часа и една минута Реал не постигна гол пред тоа конечно да го направи против Леванте…