Дома Фудбал Мурињо прозборе за својата иднина: Нормално дека тоа ќе ми биде чест

Мурињо прозборе за својата иднина: Нормално дека тоа ќе ми биде чест

0
mourinho

Манчестер Јунајтед вчера на сметката на Мурињо му исплати 15 милиони фунти.

Оваа информација за Дејли Мејл ја пренесува извор близок на Мурињо кој додава дека сега се е решено со Јунајтед и португалскиот тренер сега може да бара нов клуб.

Мурињо веќе одамна се поврзува со Реал Мадрид, но и Интер, а самиот Португалец истакна дека ќе му биде чест повторно да се врати во еден од своите поранешни клубови.

„Нормално дека тоа ќе ми биде голема чест, но не сме преговарале. Кога вас ќе ве посакуваат поранешните клубови, тоа е огромна чест. Тоа значи дека сте направиле нешто добро и дека вредите како личност.“ – изјави Моу и додаде:

„Ова е момент кога треба да бидам смирен, да видам каде грешев и ја анализирам годината зад мене. Исто така, да почнам да се спремам за следните предизвици.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…