Дома Фудбал Англија Мурињо имал говор во соблекувалната: Ќе ви бидам татко, пријател, девојка – се!

Мурињо имал говор во соблекувалната: Ќе ви бидам татко, пријател, девојка – се!

Одморот на Жозе Мурињо од тренерската работа заврши, Португалецот вчера беше претставен како нов шеф на стручниот штаб на Тотенхем.

Мурињо на клупата на Тотенхем го замени Аргентинецот, Маурисио Покетино и сега пред него е тешка задача. Да ги врати „петлите“ на победничките патеки.

Вчера Мурињо го водеше првиот тренинг на екипата. Враќањето на Мурињо е главна тема на Островот, но и во неговата Португалија.

Португалски „Рекорд“ од свои извори дознал како поминал првиот ден на Мурињо со фудбалерите на Тотенхем.

Така, наводно Мурињо влегол во соблекувалната и зборувал со членовите на тимот. Низ шега некои играчи го прашале за неговата изјава дека никогаш не би го водел Тотенхем. На тоа тој одговорил дека се работело само за претстава пред јавноста и дека сега е еден од нив – дел од семејството.

Според она што го пишува „Рекорд“ говорот на Мурињо ја содржел и реченицата: Ќе ви бидам татко, пријател, девојка…Се што сакате.

Мурињо исто така им порачал дека верува дека се многу подобри од позицијата која ја имаат на табелата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…