Дома Фудбал Останато „Мундо Депортиво“: Ова ќе биде новиот тренер на Милан!

„Мундо Депортиво“: Ова ќе биде новиот тренер на Милан!

„Мундо Депортиво“ тврди дека Милан има нов тренер, наводно „росонерите“ постигнале договор со 54 годишниот тренер Марселињо Гарсија Торал кој сега е без клуб откако претходно ја водеше Валенсија.

Шпанските медиуми тврдат дека Марселињо ќе го превземе клубот на лето и така ќе го наследи Стефано Пиоли кој дојде во Милан на местото на Марко Џампаоло.

Марселињо минатата сезона го освои шпанскиот куп, а сега наводно ќе дојде во Милан и има желба да го врати италијанскиот гигант на славните патеки.

Во последните неколку недели Марселињо имаше низа понуди од клубови кој можеше да ги превеме веднаш, но одлучил да ги одбие за наводно да седне на клупата на Милан.

Претходно италијанските медиуми пишуваа дека Ралф Рагник е главен фаворит за тренер на Милан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…