Дома Останати Тенис Моќен настап: Ѓоковиќ фуриозно до четвртфинале на Австралија Опен!

Моќен настап: Ѓоковиќ фуриозно до четвртфинале на Австралија Опен!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ лесно го победи домашниот тенисер Алекс Де Минор со 3:0 за пласман помеѓу најдобрите осум на Австралија Опен.

За првпат од почетокот на Австралија Опен Ѓоковиќ немаше проблеми со повреда во нитуи еден момент. Доминираше Ѓоковиќ од почетокот до крајот и запиша победа во која изгуби само пет гема (6:2, 6:1 и 6:2).

Противник на Ѓоковиќ во четвртфиналето ќе биде Русинот Рубљов кој денес во меч со пет сета го победи Данецот Руне.

По мечот и самиот Ѓоковиќ потврди дека денес не почувствувал проблеми со повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…