Дома Фудбал Останато Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Играчот на Челзи, Виктор Моузес, кој игра како позајмен фудбалер во Спартак Москва откри како се преселил во рускиот гигант.

Моузес откри дека бил спремен да се пресели во Интер, а со помош на Гугл завршил во Спартак Москва.

„Бев спремен да се вратам во Интер пред да потпишам за Спартак. Веќе имав се договорено со Антонио Конте, но трансферот не се реализира, не знам зошто. Во еден момент директорите на Спартак испратија понуда до моите агент. Тогаш почнав да пребарувам на Гугл и дознав за историјата на овој клуб. Видов и неколку видеа, па ја прифатив понудата“, откри Моузес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…