Дома Видео Момент кој го прави поголем мајстор: Ибра врзуваше копачка, стана и постигна гол! 🎥

Момент кој го прави поголем мајстор: Ибра врзуваше копачка, стана и постигна гол! 🎥

Златан Ибрахимовиќ против Лацио стана петтиот највозрасен фудбалер кој постигнал гол во Серија А.

Ибра покажа дека брзо се рехабилитира од операцијата на коленото и тоа го направи на тешкото гостување во Рим каде што постигна гол псоле само седум минути игра.

Сега од Милан објавија уште едно видео каде што се потенцира одличното чувство за гол на Швеѓанецот. Ибра си ја врзуваше копачката кога започнуваше акцијата во тој момент тој веднаш стана и тргна напред за на крајот и да ја заврши со гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…