Дома Фудбал Останато Моментот кога Меси беше прогласен за најдобар во 2019 година (ВИДЕО)

Моментот кога Меси беше прогласен за најдобар во 2019 година (ВИДЕО)

Вечерва во Париз Лионел Меси беше прогласен за најдобар фудбалер и ја освои шестата златна топка.

Со оваа шеста Златна топка Меси стана рекордер, погледнете го моментот кога Аргентинецот беше прогласен за најдобар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…