Дома Видео Можат да завидуваат и европските ѕвезди: Во Босна постигнат спектакуларен гол со „ножички“ 🎥

Можат да завидуваат и европските ѕвезди: Во Босна постигнат спектакуларен гол со „ножички“ 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Во средбата од 28-то коло во Вотрата лига – Запад која е трета по квалитет во босанскиот фудбал се постигна спектакуларен гол на кој би можеле да позавидат и големите европски ѕвезди.

Натпреварот заврши со победа на Братство Крупа против Слога БО со 4:1. Се играше 87-та минута кога фудбалерот Исак Џанан се истакна со спектакуларни „ножички“ од работ на шеснаесетникот.

За само три дена овој гол собра над еден милион прегледи…

@__ishak__97__ #gnkbratstvo1918bosanskakrupa #fypシ ♬ Merccedecc – Desingerica & Pljugica & Djexon & Coja
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Срамно однесување на синот на Диего Симеоне 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Aтлетико Мадр…