Дома Трансфер зона Милан ја сака ѕвездата на Њукасл

Милан ја сака ѕвездата на Њукасл


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е заинтересиран за крилниот фудбалер на Њукасл, Алан Сент-Максимин.

Французинот оваа сезона не добива голема минутажа во Њукасл, па е спремен да ја промени средината, а Милан сака да ја искористи таквата ситуација.

Малдини веќе имал средба со неговиот агент и спрема понуда за Њукасл, а „росонерите“ сакаат да го доведат на позајмица со право на откуп на лето.

Сент-Максимин е технички одличен фудбалер кој може да игра како на левата така и на десната крилна позиција, па поради тоа е желба на тренерот Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…