Дома Трансфер зона Милан тргнува по шпански репрезентативец

Милан тргнува по шпански репрезентативец


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Приоритет на Милан следното лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, а најновото име на списокот на Малдини е Феран Торес од Барселона.

Феран Торес пред една година пристигна во Барселона како големо засилување од Сити за 55 милиони евра. Меѓутоа, со доаѓањето на Левандовски тој падна во втор план и добива мала минутажа.

Барселона поради финансиската ситуација е спремна да го продаде, а Милан внимателно ја следи ситуацијата и сака да го доведе на „Сан Сиро“.

„Росонерите“ имаат одлични односи со Барселона и ќе се обидат уште во јануари да го донесат на „Сан Сиро“ на позајмица со право на откуп.

Тренерот Пиоли верува дека Шпанецот одлично ќе се вклопи во неговата формација, бидејќи може да игра како централен напаѓач, но и како десно крило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Аднан Јанузај има нов клуб

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Белгискиот офанзивен играч Аднан Јанузај кар…