Дома Трансфер зона Милан после Пакета има нова мета – „новиот Јаја Туре“!

Милан после Пакета има нова мета – „новиот Јаја Туре“!

0
sangare

Лукас Пакета практично веќе е фудбалер на Милан, а него би можел да му се придужи и играч од Брегот на Слоновата Коска.

Милан размислува на иднината, тоа го покажа со ангажманот на Лукас Пакета од Фламенго за сума од 35 милиони евра.

Сега после ангажманот на 21 годишниот фудбалер за врска, Милан тргна по доведување на играчот роден 1997 година, Ибрахим Сангара.

Овој фудбалер настапува за Тулуз и многу потсетува на Јаја Туре, а според информациите од Франција вреди околу 20 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


Во овој момент нема преговори, но во Милан ја спремаат првата понуда за играчот пред кого е светла иднина.

Секако, како и Јаја Туре, Сангара игра на позицијата последен играч за врска.

Коментари
Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Трансфер зона

    Проверете

    Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

    Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…