Дома Трансфер зона Милан не се откажува од ѕвездата на Сасуоло

Милан не се откажува од ѕвездата на Сасуоло

0

Милан во зимскиот преоден рок се обиде да го ангажира плејмејкерот на Сасуоло, Стефано Сенси, но не успеа да постигна договор со „желено-црните“.

23-годишниот италијански репрезентативец веќе имаше договор со „росонерите“, но Сасуоло не сакаше да го пушто на позајмица со право на откуп.

Италијанските медиуми тврдат дека Милан не се откажал и ќе се обиде да го донесе Сенси на „Сан Сиро“ во летниот преоден рок.

Сенси има договор со Сасуоло до 2020 година и на лето ќе влезе во последната година од договорот, па клубовите ќе седнат на преговарачка маса.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврди човек кој можеби најмногу се прашува: Реал Мадрид може да го купи Лука Јовиќ! (ВИДЕО)

Не престануваат гласините околу можниот трансфер на Лука Јовиќ во редовите на Реал Мадрид.…