Дома Трансфер зона Милан донел одлука: Познато колку ќе треба да плати ПСЖ ако го сака Леао

Милан донел одлука: Познато колку ќе треба да плати ПСЖ ако го сака Леао

Напаѓачот на Милан, Рафаел Леао се поврзува со заминување од Италија, а како можна нова дестинација се споменува Пари Сен Жермен.

Но, ако ПСЖ сака да го доведе ќе треба да издвои огромна сума. Имено, неговиот евентуален трансфер во Париз би чинел 175 милиони евра.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Станува збор за сума која се појавува во договорот на Леао како откупна клазула и голема е веројатноста Милан да не преговара за пониска цена. Така ПСЖ ако го сака би бил принуден да исплати 175 милиони евра.

Во досегашниот дел од сезоната Леао на 36 натпревари постигна 10 гола и запиша 11 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …