Дома Топ вести Милан го договори „бисерот“ на Црвена Звезда

Милан го договори „бисерот“ на Црвена Звезда

Милан и Црвена Звезда постигнале начелен договор за трансфер на талентираниот напаѓач Марко Лазетиќ, пренесуваат италијанските медиуми.

Лазетиќ има само 17 години и оваа сезона запиша неколку меча за првиот тим на Црвена Звезда, но тоа беше доволно за да го приметат скаутите на италијанскиот гигант.

Станува збор за талентиран напаѓач, кој го привлече вниманието со двата гола против Зенит во младинската Лига на шампиони.

Милан за неговиот потпис со вклучени бонуси ќе плати 6 милиони евра и сака трансферот да го комплетира до крајот на јануари.

Лазетиќ во следните денови треба да пристигне во Милано на лекарски прегледи и да стави потпис на 4 и пол годишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нереди во Париз: Навивачаи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…