Дома Трансфер зона Милан го „блиндира“ Тео со богат договор

Милан го „блиндира“ Тео со богат договор

Левиот бек на Милан, Тео Хернандес е голема желба на раководството на ПСЖ, пренесуваат италијанските медиуми.

„Светците“ планираат да испратат понуда за 23-годишниот дефанзивец, кој одигра одлична сезона во Милан и се промовираше во еден од најдобрите леви бекови во Европа. 

Покетино го посочил Хернандес како примарна трансфер цел, а „светците“ спремиле понуда од 50 милиони евра.

Милан експресно ја одбил понудата и започнал преговори за нов договор со значително зголемување на платата. Тео во моментов заработува 2 милиони евра по сезона, а со новиот договор ќе добие 4,5 милиони евра годишно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…