Дома Македонски спорт Мак ракомет Металург купи хрватски „џин“ и специјалист за одбрана

Металург купи хрватски „џин“ и специјалист за одбрана

0

Тимот на Металург денес се засили со специјалист за одбрана.

27 годишниот хрватски пикер, Тео Чориќ стави потпис на 1.5 годишен договор со Металург и ќе му се приклучи на тимот на 15-ти февруари.

Хрватот важи за одличен дефанзивец играч и би требало со него тимот од Автокоманда да добие на цврстина во одбраната.

Во својата кариера го носеше дресот на Земет, Пореч, Загреб, Штудгарт и Рејн Викинг во втората Бундес лига од каде што пристигна во Автокоманда.


Следете го Sportski.mk и на


Од Металург вчера си замина португалското засилување Рибеиро кој не ги оправда очекувањата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар од +5 на полувремето на крајот изгуби од Веспрем

Maкедонскиот ракометен шампион Вардар денес во натпревар со две лица запиша пораз од тимот…