Дома Топ вести Меси не мрда од Париз: Потпишува договор вреден 100 милиони евра!

Меси не мрда од Париз: Потпишува договор вреден 100 милиони евра!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Иако „Марка“ тврдеше дека Лионел Меси донел одлука да не го продолжи договорот со ПСЖ, сепак ситуацијата изгледа е спротивна.

Имено, денес од престолнината на Франција пристигнуваат информации дека Меси се договорил да стави потпис на нова соработка со ПСЖ до јни 2025 година, нешто што се најавуваше пред почетокот на Светското првенство.

Вакви се информациите и од Каталонија, поточно од шпанскиот новинар Алфредо Мартинез. Според неговите најави Меси ќе добие 100 милиони евра за две години, односно по 50 годишно.

Наводно, се е веќе договорено и нема никакви пречки, се чека само официјализацијата која би требало да следи во наредните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…