Дома Фудбал Меси: Кога Нејмар не дојде кај нас мислев дека Флорентино и Реал ќе ја завршат таа работа

Меси: Кога Нејмар не дојде кај нас мислев дека Флорентино и Реал ќе ја завршат таа работа

Цело лето траеше сагата околу Нејмар, Бразилецот беше најблиску до Барселона, но се поврзуваше и со Реал Мадрид, на крајот сепак остана во Париз.

Барселона до самиот финиш се обидуваше да го доведе Нејмар, мешутоа договор со ПСЖ не постигнаа. Лионел Меси сега за каталонското радио зборуваше на оваа тема. Меси сметал дека кога Нејмар не преминал кај нив, ќе премине во Реал Мадрид.

„Искрено откако Нејмар не дојде кај нас бев сигурен дека ќе премине во Реал Мадрид. Мислев дека Флорентино и Реал тоа ќе го завршат“, изјави Меси.

Сите шпански медиуми ги пренесуваат зборовите на Меси и истакнуваат како кажувајќи го името на претседателот на Реал го изговорил само со името без додавање на презимето Перез и титулата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сања: Арсенал е циркуз

Поранешниот играч на Арсенал не бираше зборови кога денеска на Скај Спорт го коментираше п…