Дома Фудбал Останато Меси и друштвото беа сведоци на луда техника при изведување на пенал (ВИДЕО)

Меси и друштвото беа сведоци на луда техника при изведување на пенал (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Венецуела ја победија Аргентина со 3:1 во пријателски натпреварот, а победата беше крунисана со необичниот пенал на Мартинез.

Последниот гол на Венецуела дојде после удар од белата точка, а фудбалеротн а Атланта Јунајтед, Жозеф Мартинс изведе интересен пенал кој досега не се гледал често на фудбалските терени.

Во главно фудбалерите малку одолговлекуваат и се задржуваат пред последниот чекор при изведувањето на најстрогата казна во желба да го измамат голманот, овој пат Мартинез направи голем скок и неговото подготвување повеќе изгледаше како дел од некој танц.

Треба да се истакне дека овој натпревар за Меси беше прв после 256 дена пауза од репрезентативниот дрес. Сега Аргентинците го очекува натпревар против Мароко, а според информациите Меси нема да биде на располагање за овој натпревар поради ситна повреда која ја заработи на овој натпревар.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Генијално: Наполи со специјално видео го поздрави Сари (видео)

Маурицио Сари денес и официјално беше претставен како нов тренер на Јувентус, а неговиот п…