Дома Фудбал Меси и Барселона ги дознаа казните за прославата во чест на Марадона

Меси и Барселона ги дознаа казните за прославата во чест на Марадона

Лионел Меси и Барселона се казнети поради славјето на Аргентинецот со кое му оддаде почит на Диего Марадона.

Комитетот за Ла Лига поради соблекување на дресот под кој беше облечен другиот на Њуелс Олд Бојс ја казни ѕвездата на Барселона со 600 евра.

Покрај тоа казнета и Барселона која на сметката на Ла Лига ќе мора да уплати 350 евра.

Како и да е овие казни ниту за Меси, ниту за Барселона сигурно нема да претставуваат проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …