Дома Останати Кошарка НБА Мело не е за НБА? Што ќе кажат критичарите на овој настап на ветеранот?! (ВИДЕО)

Мело не е за НБА? Што ќе кажат критичарите на овој настап на ветеранот?! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Портланд го победија на гости Чикаго со 117:94.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Портланд полесно од очекуваното успеа да запише победа на гости кај Булси и така дојдоа на скор од 12 порази и шест победи.

Тема на денот е неверојатниот Кармело Ентони кој се врати во НБА после повеќе од една година. За него во јавноста се зборуваше дека нема што повеќе да бара во најсилната лига во светот, но тој ги демантираше на најдобар можен начин.

Ентони го предводеше Портланд до триумф. Ветеранот постигна 25 поени, а се истакна и со едно спектакуларно забивање. Критичарите зборуваа дека не е во форма и не може да скокне колку што е потребно, што ќе кажат после овој настап на Мело?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дебакл за Голден Стејт: Њу Орлеанс ги победи со 45 разлика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голден Стејт дож…