Дома Видео Мекгрегор на штаки ја напушти соблекувалната и во ходникот повторно се сретна со Порие

Мекгрегор на штаки ја напушти соблекувалната и во ходникот повторно се сретна со Порие

Конор Мекгрегор синоќа беше поразен од Дастин Пориер во Абу Даби.

Ирецот беше немоќен иако во натпреварот влезе како фаворит против Американецот, кој го нокаутираше.

Мекгрегор очигледно се здобил со многу удари и повреди, па соблекувалната ја напушти на штаки.

Двајцата повторно се сретнаа во ходникот, а Мекгрегор се пожали на Порие дека му е повредена ногата. Меѓутоа, постоеше голема почит помеѓу двајцата. Ирецот му ја честиташе заслужената победа на Порие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Хаити си постигна автогол кој добро ќе ве насмее 🎥

Репрезентацијата на Канада дојде до лесна победа во натпреварот со Хаити во квалификациите…