Дома Останати Мекгрегор: Кабиб бега од реванш!

Мекгрегор: Кабиб бега од реванш!

0

Конор Мекгрегор повторно е главна тема во УФЦ светот, откако ја искористи шансата да го „пецне“ својот голем ривал Кабиб Нурмагомедов.

Во септември се очекува борба помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Дасти Поије во Абу Даби, па тимот на Дакестанецот изјави дека Кабиб за сега одбива реванш со Конор Мекгрегор.

Конор гостуваше во емисијата кај Тони Робинс и истакна дека Кабиб се исплашил од реванш и поради тоа го избегнува.

„Тој бега од мене, а јас сум тука и спремен сум да се борам“, изјави Мекгрегор, а на прашањето дали е во пензија за сите останати освен за Нурмагомедов, Ирецот одговори:

„Точно така“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Откриено против кого ќе се бори Конор: Повторно оди во бокс меч!?

УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор се спрема за враќање на борбите. Ирецот на Твитер неодамна об…