Дома Фудбал Репрезентации Мбапе му даде „мрежички“ на Гризман, па си доби „чистење“ на копачки (Видео)

Мбапе му даде „мрежички“ на Гризман, па си доби „чистење“ на копачки (Видео)

0
france training

Франција се пласираше на Мундијалот во Русија, па така пред пријателскиот натпревар против Германија во нивниот таборот владее фантастична атмосфера.

На еден од тренинзите главни актери при популарната игра „средина“ главни актери беа Килијан Мбапе и Антоан Гризман.  Мбапе на генијален начин успеа да ја протне топката низ нозете на Гризман, а потоа си доби и „чистење“ на копачкит од ѕвездата на Атлетико Мадрид.

Mbappe nutmegs Griezmann 😂

Antoine Griezmann isn't even mad at Kylian Mbappe 😂 [🎥 via Équipe de France de Football]

Posted by Bleacher Report Football on Sonntag, 12. November 2017

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…