Дома Фудбал Англија Мајк Дин заборави дека е судија, па ја запеа клупската химна

Мајк Дин заборави дека е судија, па ја запеа клупската химна

Познатиот англиски судија Мајк Дин честопати беше во центарот на вниманието во текот на својата професионална кариера за неговите потези на натпреварите.

Најинтересната сцена што ја направи беше славењето на голот на Тотенхем во дуелот против Астон Вила во 2015 година, но и после тоа имаше неколку навистина неверојатни „испади“.

Новиот пристигна во понеделникот. За време на натпреварот Вест Хем и Арсенал, камерата го фати како ја пее химната на Вест Хем ” I’m Forever Blowing Bubbles”.

За среќа Арсенал победи на овој натпревар, па Дин не се најде на удар од фудбалската јавност.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…