Дома Фудбал Останато Мајката на Роналдо: Роналдо мора да се врати во Спортинг, сака да ги гледа нивните натпреври

Мајката на Роналдо: Роналдо мора да се врати во Спортинг, сака да ги гледа нивните натпреври

Majката на Кристиано Роналдо Долорес Авеиро не се откажува од желбата нејзиниот син еден ден да се врати во Спортинг Лисабон каде што ја почна кариерата како 18-годишник.

Во претходните месеци кога постеше сериозна можност Португалецот да го напушти Јувентус, апелираше нејзиниот син да се врати во клубот од Лисабон кој минатата година се врати на тронот. И покрај тоаш то Роналдо се врати во Јунајтед, Долорес Авеиро не „крева раце“.

„Роналдо мора да се врати во Спортинг. Тој сака да ги гледа нивните натпревари. Веќе му кажав дека пред умрам сакам да го видам во дресот на Спортинг. Ми одговори дека ќе види, но доколку не сака, нека биде тоа неговиот син. Во негови години игра подобро од Роналдо“, порача Долорес.

Роналдо одлично ја почна кариерата во Манчестер Јунајтед постигнувајќи голови против Њукасл, Јанг Бојс и Вест Хем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…