Дома Фудбал Репрезентации Матеус: Не ја отпишувајте Македонија, не заборавајте дека тие ја победија мојата Германија

Матеус: Не ја отпишувајте Македонија, не заборавајте дека тие ја победија мојата Германија

Македонија на денешниот ждреб за противник во полуфиналето во баражот ја доби Италија, додека ако се пласираме во финалето ќе играме против Италија или Турција.

Реално, го добивме најтешкиот пат за да стигнеме до Мундијалот. Меѓутоа Лотар Матеус порачува дека Македонија не смее да се отпише.

„Тешка, многу тешка е таа група. Таму се Италија и Португалија, една од овие репрезентации нема да оди во Катар. Но, немојте да ја отпишувате Македонија. Тие се репрезентација која играат добар фудбал, така ќе играат и со Италија. Таа Македонија ја победи мојата Германија, не го заборавајте тоа“, изјави Матеус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…