Дома Фудбал Италија Марота за Скриниар: Не можеме да го направиме невозможното

Марота за Скриниар: Не можеме да го направиме невозможното


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Генералниот директор на Интер, Бепе Марота повторно ја коментираше ситуацијата со иднината на Милан Скриниар.

Договорот на Скриниар истекува на крајот на сезоната и тој уште сега е слободен да преговара со заинтересираните клубови.

Интер во летото одби 55 милиони евра од ПСЖ за дефанзивецот, но преговорите за продолжување на соработката не напредуваат.

Марота беше реален и индиректно потврди дека Интер може да го загуби дефанзивецот без обештетување.

„Тоа е нормално во фудбалот, другите клубови се обидуваат да ја искористат ситуацијата. Ние преговараме со неговите агенти, бидејќи сакаме Милан да биде дел од нашиот тим и во иднина. Презенитаравме понуда и се надеваме наскоро да има одговор. Ја обично сум оптимист, но сега морам да бидам и реалист. Ќе направиме се што можеме, но не можеме да го направиме невозможното“, изјави Марота.

Интер му нуди нов договор на Скриниар тежок 6 милиони евра по сезона, а ПСЖ и клубовите од Премиер лигата се спремни да понудат плата од 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…