Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за играчот на Интер и холандски репрезентативец, Дензел Думфрис.

„Црвените ѓаволи“ се поврзуваа со трансфер на Холанѓанецот и минатото лето затоа што бараат нов десен бек, тогаш не успеаа да го договорат, но се откажуваат.

Думфрис игра одлично во дресот на Интер, а покажа добри партии и на Мундијалот, па Тен Хаг смета дека одлично ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Холанѓанецот одлично го познава својот сонародник и ќе се обиде да го донесе на „Олд Трафорд“, а „Калчомеркато“ открива дека „црвените ѓаволи“ спремиле понуда од 60 милиони евра, која Интер тешко ќе ја одбие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…