Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед за дебито против Челзи си доби судија по „мерка“ – „сините“ сигурно ќе имаат што да кажат!

Манчестер Јунајтед за дебито против Челзи си доби судија по „мерка“ – „сините“ сигурно ќе имаат што да кажат!

0
mike dean

Челзи и Манчестер Јунајтед во сабота ќе го одиграат саботното дерби од деветото коло во англиската Премиер лига.

Лондонските „сини“ оваа сезона под водство на Маурицио Сари играат одлично и се наоѓаат во врвот на табелата.

Од друга страна Манчестер Јунајтед беше мета на жестоки критики кои барем малку се намалија после пресвртот против Њукасл.

Саботниот натпревар ќе го суди англискиот судија Мајк Дин, а обложувачите треба многу внимателни ако се одлучат да одлучат да го одиграат овој натпревар на својот тикет.


Следете го Sportski.mk и на


Навивачите на Челзи пак сигурно нема да бидат среќни кога ќе ги прочитаат фактите за Мајк Дин.

– На Челзи му покажал повеќе жолти картони од било кој друг тим (122)

– На Челзи му покажал повеќе црвени картони било кој друг тим (6)

– Во неговата судиска кариера најмногу пенали досудил за Манчестер Јунајтед (16).

  тикет

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачите на Реал Мадрид ги избраа засилувањата: Ова се нивните желби

Навивачите на Реал Мадрид сакаат да видат неколку нови фудбалери во својот тим. После очај…