Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го праќа Баи на позајмица

Манчестер Јунајтед го праќа Баи на позајмица

Манчестер Јунајтед планира да го испрати дефанзивецот Ерик Баи на позајмица за следната сезона.

Најсилен интерес за 26-годишниот дефанзивец покажува Валенсија, па Баи би можел да се врати во Примера.

Честите повреди го одбележаа целиот престој на Баи во „Олд Трафорд“. Дефанзивецот го загуби местото во првиот тим и сака да ја промени средината за да има поголема минутажа.

Солскјер оваа сезона им дава доверба на Мегваер и Линделоф, притоа планира да купи уште еден дефанзивец ова лето.

Поради тоа Јунајтед е спремен да му дозволи на Баи да замине ова лето, притоа е спремен да го пушти на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…