Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го „краде“ Зиркзе пред носот на Милан

Манчестер Јунајтед го „краде“ Зиркзе пред носот на Милан

Како што пренесуваат сите релевантни медиуми во Италија, Манчестер Јунајтед се вклучил во битката за потписот на Џошуа Зиркзе.

22-годишиот Зиркезе поникна во академијата на Баерн Минхен, а оваа сезона блеска во дресот на Болоња и го привлече вниманието на многу европски клубови.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Милан уште минатата недела постигна договор со играчот и е спремен да ја плати откупната клаузула од 40 милиони евра, па се очекуваше трансферот да се реализира.

Меѓутоа, „росонерите“ не сакаат да платат провизија од 15 милиони евра колку што бара агентот Киа Јорабчијан, па сега во целата ситуација се вклучи Манчестер Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ почнале преговори со агентот на Холанѓанецот, па може да го украдат пред носот на Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…