Дома Фудбал Германија Мануел Ноер го помина Оливер Кан

Мануел Ноер го помина Оливер Кан

Баерн Минхен го победи денес Шалке во Гелзенхирхен со 4:0.

Голманот на Баерн Минхен ја сочува својата мрежа во овој натпревар и така го помина легендарниот Оливер Кан по бројот на натпревари во кој не примил гол.

Ноер сега зад себе има 197 натпревари во кој ја сочувал својата мрежа, додека Кан е на еден натпревар помалку.

Фантастичниот Ноер со години е помеѓу најдобрите голмани во светот и сигурно дека ќе го чува голот на Баерн уште неколку години, па овој рекорд ќе биде само подобрен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…