Дома Трансфер зона Малдини во акција: Договори две засилувања за Милан

Малдини во акција: Договори две засилувања за Милан

0

Паоло Малдини доби функција на генерален директор во Милан и веќе рабори на градење на многу посилен тим.

Веќе е јасно дека нов тренер на „росонерите“ ќе биде Марко Џампаоло кој следната недела би требало да биде официјализиран на кормилото на „росонерите“.

Џампаоло има договор со Милан и одржал првичен состанок со директорот Паоло Малдини на кој било разговарано за новите засилувања.

Денес италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е во напредна фаза од преговорите за трансфер на Стефано Сенси од Сасуоло и Џанлука Манчини од Аталанта.

Сенси е на радарот на „росонерите“ веќе подолго време и наводно е се договорено за негово доаѓање на „Сан Сиро“, па во следните денови се очекува официјализација. Станува збор за 23-годишен плејмејкер, кој веќе се избори за место во италијанската репрезентација.

Џанлука Манчини пак е едно од откритијата на сезоната на Аталанта, Станува збор за 23-годишен дефанзивец на кого му се предвидува блескава кариера, па Малдини веќе работи на негов трансфер и доставил понуда од 25 милиони евра.

Агент на двајцата фудбалери е Џузепе Рисо, кој денес беше во канцелариите на Милан на состанок со Малдини и не негираше дека Милан ги сака двајцата фудбалери.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…