Дома Македонски спорт Македонија остана без Стоилов за мечот со Црна Гора

Македонија остана без Стоилов за мечот со Црна Гора

Maкедонската репрезентација сепак нема да биде комплетна во дуелот со Црна Гора.

На последното тестирање позитивен тест добил Стојанче Стоилов.

„Денеска за жал ќе играме без Стојанче Стоилов, кој на последното тестирање доби позитивен тест на Ковид-19, се надеваме Столе како еден од лидерите ќе биде во можност да се врати во составот за скоро време“, соопштија од РФМ.

Натпреварот против Црна Гора започнува во 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …