Дома Останати Македонецот Славевски гази: Со пет победи по ред обезбеди борба за шампионскиот појас!

Македонецот Славевски гази: Со пет победи по ред обезбеди борба за шампионскиот појас!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Изминатата ноќ продолжи победничката низа на Македонецот, Горјан Гого Славевски кој се натпреварува во боречки вештини во САД.

Славевски во БКФЦ серијата или бокс без ракавици дојде до петтата победа во низа. Со пет победи во низа Славевски обезбеди борба за шампионскиот појас во валтер категоријата.

Во оваа петта борба го нокаутираше Јосденис Чедено од Куба, а по победата испрати силна порака на македонски јазик.

„Македонски народе, одиме по светска титула“, извикуваше Славевски во арената.

Инаку, Славевски со бокс се занимава од свои 17 години кога започна да ја претставува Македонија на регионалната сцена.

Борбата на Славевски е на 04:48:00 од видеото

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…