Дома Видео Маестро Дончиќ постигна табл-кош од семафорот на кровот на салата 🎥

Маестро Дончиќ постигна табл-кош од семафорот на кровот на салата 🎥

Лука Дончиќ имаше маестрален настап против Хјустон и постигна 47 поени во победата на неговиот тим од 125:107.

Меѓутоа Дончиќ пред натпреварот се истакна и со еден необичен потег постигнувајќи табла кош одбивајќи ја топката од семафорот кој е на кровот на салата.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во натпреварот Дончиќ постигна и девет тројки со што го изедначи својот рекорд во НБА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Големи пофалби за Дончиќ: Ќе биде помеѓу најдобрите тројца кошаркари во историјата

Првиот човек на Далас, Марк Кјубан е убеден дека Лука Дончиќ е најдобриот кошаркар кој игр…