Дома Видео „Маестрална“ глума каква што не сте виделе 🎥

„Маестрална“ глума каква што не сте виделе 🎥

Еден локален фудбалски натпревар во Гватемала привлече внимание поради „маестралната“ глума на еден од играчите на теренот.

Фудбалерот се реши да симулира дека е удрен со тврдт предмет, но некој од гледачите го снимил, па тоа што го сакал веројатно не го добил, но стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…