Дома Фудбал Италија Лулиќ за Рудигер: До пред две години продаваше чорапи, сега се прави феномен!

Лулиќ за Рудигер: До пред две години продаваше чорапи, сега се прави феномен!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Фудбалерите на Лацио тешко го поднесоа поразот од Рома 0:2 во дербито „ Дела Капитале“, а особено поразот не можеше да го поднесе репрезентативецот на БиХ Сенад Лулиќ, кој поради изјавите се соочува со суспензија до италијанската Федерација.

Сенад Лулиќ, по реакцијата на медиумите за неговата расистичка изјава за дефанзивецот на Рома Антонио Ридигер, најверојатно ќе биде суспендиран на неколку натпревари.

„До пред две години во Штутгарт продаваше чорапи и ремени, а сега се однесува како да е феномен. Безобразен е“, рече Лулиќ по натпреварот.

На оваа изјава на репрезентативецот на Босна и Херцеговина веднаш реагираше капитенот на Рома, Даниеле Де Роси.

„Неговите зборови се грди и за нев нема оправдување. Сепак кога ќе загубите ваков меч се случува да кажете нешто за што подцна ќе се каете. Се надевам дека се ќе остане по страна“, изјави Де Роси.

Во „случајот Лулиќ“ сега на потег е Дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…