Дома Видео Луис Фелипе заработи бизарен црвен картон по натпреварот со Интер 🎥

Луис Фелипе заработи бизарен црвен картон по натпреварот со Интер 🎥

Лацио во дербито на колото во италијанското првенство славеше против Интер, а една бизарна сцена беше видена после натпреварот.

Бразилецот Луис Фелипе славејќи ја победата скокна на Хоакин Кореа, неговиот поранешен соиограч кој сега го носи дресот на Интер. Останатите фудбалери на Интер тоа го сфатија како провокација, па тргнаа да се пресметаат со него, судијата го забележа и му додели црвен картон.

Сари тврдеше дека се работи за недоразбирање.

„Ми кажа дека судијата му дал црвен картон иако сакал само да го поздрави Кореа. Добри пријатели се, играа заедно. Стануваше збор за големо недоразбирање“, изјави Сари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Пеле повторно примен во болница

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (81) примен е во болница поради лекување на тумор на …