Дома Фудбал Останато Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Кристоф Галтие синоќа против Клермон за последен пат ја водеше екипата на Пари Сен Жермен, а „светците“ веќе ја почнаа потрагата по нов тренер.

Француските медиуми најавуваат дека најголеми шанси за преземање на екипата има поранешниот тренер на Барселона и шпански селектор, Луис Енрике.

ПСЖ веќе почнале преговори со Луис Енрике и се очекува во наредните денови Шпанецот официјално да биде промовиран во нов кормилар на тимот.

Претседателот Насер Ал-Келаифи смета дека Енрике има квалитет да им го донесе европскиот пехар на „Паркот на принцовите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…